Jose Maria Gutiérrez Hernández - GUTI BEŞİKTAŞTA

Aylardır süren uğraşlar sonucu Beşiktaş bir dünya devini Beşiktaşlı yapmayı başardı. Q7 transferinden sonra bu transfer 'yok artık' dedirtti. O kadar ki; süper starı hava alanında karşılamaya giden taraftarlar ''Yeter Yıldırım Demirören Yeter'' diye bağırmışlar.

***

İnanılmaz ama gerçek. Türekiye'ye gelen en iyi yabancı Hagi mi Alex mi tartışmaları sürerken BJK Guti'yi getirerek tüm tartışmalara son noktayı koymuş oldu. Taraflı tarafsız herkes kabul ediyor ki bu transfer Türk Futbol tarihinin en büyük transferlerinden biri hatta en iyisidir.

Fakat en büyük transfer olması bizleri hemen yanıltmasın. Çünkü Hagi GS'ya UEFA kupasını kazandırırken; Alex de FB'yi yıllardır sırtında taşıyor. Bu oyuncunun sahada yapacakları önemli. Fakat taraftar gözüyle bakınca insanın gözünün kamaşmaması imkansız. Çünkü o GUTI.

Ancak bilgisayar oyunlarında transfer edebileceğiniz adam BJK'da ve Türkiye'de. Beşiktaş formasını giyecek ve Nihat'a, Bobo'ya o muhteşem ara paslarından birini atacak. Belki uzaktan füzeler gönderecek rakip kalelere. Sonra Q7' de var. Aman Allah'ım bu BJK benim Beşiktaşım mı? Rüya bile olsa uyanmak istemiyorum. Jose Maria Gutiérrez Hernández ve Quaresma Beşiktaşta. İbrahim ÜZÜLMEZ 'de onlara kaptanlık edecek.!


***


Peki kimdir bu
GUTI?

Madrid doğumlu olan Guti futbola 1984 yılında Real Madrid alt yapısında başladı. Futbola başladığı yıllarda forvet'de görev yapan Guti daha sonra orta saha görev yapmaya başladı.

Tüm kariyeri Real Madrid takımında yapan Guti profesyonel kariyerindeki ilk maçı Sevilla FC maçı oldu ve ilk sezonunda dokuz maçta bir gol ile sezonu tamamladı.


1997 yılında Guti kariyerine La Liga ve İspanya Süper Kupası ile iki kupa ekledi. O sezon 17 maça çıktı bir gol attı.


1999-2000 sezonu Guti 28 maçta 6 gol attı.

2000-2001 sezonunda ise 14 gol atarak kariyerindeki en skorer sezonunu geçirdi. Fernando Morientes sakatlanması sonucu forvet oyuncusu olarak görev Guti toplamda 44 maç ve 19 golle sezonu kapattı.


2006-2007 Zinedine Zidane jubilesi ile Guti tekrar oyun kurucu olarak görev almaya başladı.


2008 yılında Guti Real Madrid tarihindeki 5000. golünü attı.


***


Kariyeri inanılmaz değil mi? Umarım Beşiktaş' a da böyle faydalı olur. Tek korkum aşırı doymuş olması ve BJK'i küçük görme ihtimali. Yanında oynayan oyuncuların da ona uyum gösterememesi gibi bir ihtimal de var. Zaman gösterecek. Fakat şunu kabul edin:

Beşiktaş Q7 ve GUTI transferleriyle son yılların en büyük transfer dönemini geçirmektedir. Ayrıca Guti'li, Q7'li, Nihat'lı, Bobo'lu, Tabata'lı, Ernst'li bir Beşiktaş iyi bir BEŞİKTAŞ'tır.


Beşiktaş:BEŞİKTaşk'tır.

***


Not: Resim şuradan....

Dip not: Korkarım ki bu BJK bana ligtv aldıracak. Yanarım ona yanarım...

2 karalama:

Burcu dedi ki...

bu transferlerle öyle bir havaya girdik ki lig başlasında kapalı da yerimizi alalım diye heyecanla bekliyoruz :))

Emre C. dedi ki...

İnşallah beklentileri boşa çıkarmaz. Dediğin gibi BJK taraftarı acayip havaya girdi. Bekleyin Beşiktaşım geliyooooor :))))