Cuma, Şubat 29, 2008

Bizi Uyandıran Melekler


Benim çoğu kez başıma gelmiştir. Belki size de olmuştur...

Olmadı mı?

*****

Sabah çok önemli bir sınavınız vardı muhtemelen. Gece geç saate kadar çalıştınız. Azıcık uyuyup sınava gitmeyi planladınız. Saatinizi kurdunuz ve duanızı edip yattınız. Sabaha karşı tatlı rüyalar görmeye başladınız. Tam siz rüyanın en güzel sahnesinde başrolken alarm çalmaya başladı. Kapattınız. Evet, evet siz saati kapattınız! Bir kaç saat sonra çok önemli bir sınavınız var oysa. Ne yaptınız! Ama işler ters gitmedi şansınıza. Acaba şans mı? Ne hikmetse yine başka bir rüyaya dalışken uyanıverdiniz panikle. Sınava geç kaldığınız düşünüp tam kendinizi öldürme planları yaparken saate gözünüz ilişti. O da ne? Daha epey vakit vardı sınava yetişmek için.

Neydi sizi böyle uyandıran?

Şans mı?(Şans nedir? Nerelerde yetişir?)

Kader mi? (Hadi canım siz de.. )

Anneniz mi? (Bu da ihtimal dahilinde. Sonuçta onlar da melek sayılır.)

Neydi sizi dürten?(dürttüm, dürttün, dürttü, dürttük, dürttünüz, dürttüler)

Ben şunu gayet iyi anladım ki bu işi "melekler" yapıyor. Bakıyorlar ki durum vahim. Dayanamayıp uyandırıveriyorlar sizi. Oysa size kalsa o rüyayla boğuşur dururdunuz. Sınav vakti de gelip geçerdi. Sonra çok ağlardınız. Peeeh!

Sadece sınav mı?

Belki bir iş görüşmesiydi ya da bir toplantı. Bir sunum yapacaktınız yönetim kuruluna. Sonuçta hayati önemde olan bir şey diyelim. Adını siz koyun. Ama eminim ki sizde de aynısı olmuştur. Eyvahlar olsun diye uyanıp rahat bir oh çekmişsinizdir. İşte burada meleklere teşekkür edin. Sizi o gaflet uykusundan uyandıran onlar. Belki bir yerlerde bir iyilik yaptınız. Geçen gün mendil satın aldığınız o küçük kızı unuttunuz mu? Melekler gördü belki de sizi?

Göremezler mi?

Görürler!

Biz onları göremesek de...

Siz iyi birer insan olmaya devam edin. Melekler her daim yanınızda olsun.

Yani iyilikler...Yani şans...

Bol şanslar dostlar :)

Emre C.

Hiç yorum yok: