Salı, Ekim 09, 2007

Tek Şans


Look, if you had one shot,
one opportunity
To seize everything you ever wanted-
One moment
Would you capture it
or just let it slip?

***
 
Eğer bir şansın olsaydı. Sadece bir atış şansın. Bugüne kadar istediğin her şeyi yapmanı sağlayacak bir dakika. Onu en iyi şekilde değerlendirir miydin; yoksa elinden kaçıp gitmesine izin mi verirdin?

Eminem’in bu şarkısı beni hep düşündürmüştür. Hayatta önümüze pek çok kere fırsatlar çıkmakta. Ama kaç tanesi hayati önemde bunu bilmek gerçekten çok zor. Karar anınız çok kısıtlı bir süre. Ya o anda karar vereceksiniz ya da elinizden uçup gidecek. En kötüsü de o fırsatı başkalarını değerlendirirken görmek olmalı herhalde. Bu fırsat gitmiş olabilir. Ama şuna inanıyorum. Yeni fırsatlar mutlaka çıkacaktır. Kaçırdıklarımıza yanmak yerine yeni gelenlere açık olmalıyız. Eğer o kaçırdıklarımıza üzülmekte ısrar edersek yeni gelenleri göremeyiz. Fırsatları kovalamayı bırakmayın. Onlar sizi bulmasa bile siz onları bir yerde yakalarsınız. Geçmişe takılmayın; anı yaşayın. Ne demiş Benjamin Franklin :

“Şimdiki zamanın keyfini çıkar, geçmişe dikkat et ve en son yaşadıklarından ne kork ne de aynısını yeniden yaşamak iste.”

***

Eminem parçasını şöyle bitiriyor:

"You can do anything you set your mind to, man"
 
Kafanda tasarladığın her şeyi gerçekleştirebilirsin. İstemek önemli, iste ve başar..

1 yorum:

Koşan Kaplumbağa dedi ki...

ben bezbebek..bu yeni adresimm:)